Torsdagen den 30 november är alla våra medlemmar med familjer hjärtligt välkomna på Attention Globen med omnejds julfika med pyssel. Kom förbi och avnjut lussekatter, pepparkakor, julmust, glögg, godis och få möjlighet att träffa andra medlemmar. Gör något julpyssel, vi har material för att pyssla julkort, snögubbar, tomtar och mycket mera.

När: Torsdagen den 30 november kl. 18.00-20.00
Var: Flygeln, Farsta gård, Farstaängsvägen 22, Farsta karta
Hur: Fika, pyssla, utbyta tankar och idéer eller bara vara.
Anmälan: mejla till anmalan@globen.attention.se senast 24 november.
Begränsat antal platser och enbart för våra medlemmar i Attention Globen med omnejd.

Meddela eventuella allergier så att vi kan ordna alternativ. Skriv gärna ålder på medföljande barn.

Hör av dig till oss om du behöver veta mer!

Hitta till Farsta gård
Närmaste tunnelbanestation är Farsta och sen 5 -10 minuters promenad eller buss 185 från Farsta centrum. Nära Farsta gård finns ett stort antal parkeringsplatser vid Farsta sim- och idrottshall för bilburna.

Hjärtligt välkomna
önskar styrelsen för Attention Globen med omnejd
Mark, Helena, Jessica, Charlotte, Jackie och Louise